domů: www.najmanova.cz 

japonské azalky (rhododendron obtusum) 2023
pěstujeme a prodáváme v pevných kontejnerech 8x8 cm


Azalky japonské (rhododendron obtusum) jsou poloopadavé keře, většinou do 50-70cm výšky, po více letech některé až 100cm, vyznačují se hustým a bohatě větveným vzrůstem, mají drobnější až zcela drobné listy, kvetou od dubna do května – doslova záplavou zářivých květů ve všech barevných odstínech, milují mírně zastíněné stanoviště s kyselou a humózní zeminou, mají-li dost zálivky mohou být i na plném slunci.

Příčinou žloutnutí listů azalek v době vegetace bývá většinou chloróza. Ta může mít dvojí příčinu: vápník v půdě nebo nedostatek mikroprvků, zejména železa. Nedostatek železa odstraníte v době vegetace několikrát opakovanou zálivkou přípravkem s obsahem železa /např. "Plantella tekuté železo" apod./. Pokud máte v zemině vápník - přesaďte azalky do kyselého /pH 4,1 – 5,4/ rašelinového substrátu /můžete koupit hotový substrát pro rhododendrony v pytlích/.


AKCE AZALKY pro sezónu 2023:


Kolekce azalek - pozor, prodej těchto kolekcí jen do vyprodání zásob, za těžko uvěřitelnou cenu pouhých 25.-Kč za 1 silně narostlou, perfektně zakořeněnou, nádhernou rostlinu. Všechny azalky z kolekcí bohatě pokvetou již příští jaro!!!

 

Následující obrázky ukazují skutečný stav a velikost prodávaných azalek v kolekcích.
Tyto azalky na 100 % bohatě kvetou již následující rok po výsadbě !!!

         


Nabízíme
vám krásné, různobarevně kvetoucí, silně narostlé a perfektně zakořeněné, zimovzdorné  japonské azalky podle našeho výběru a bez jmenovek v hrnkách 8 x 8cm za cenu pouhých 25.-Kč za jednu objednanou rostlinu. Do každé kolekce vám vybereme samé perfektní, výtečně narostlé a maximálně zakořeněné kultivary japonských azalek v široké barevné paletě květů. Za naší mini cenu tak získáte krásné rostliny pro osázení celého velkého azalkoviště, azalkového záhonu okolo cesty nebo můžete těmito levnými azalkami osázet komplet vaši předzahrádku. A to je potom teprve nádhera.


Objednávejte takto  :    Azalky kolekce - 10 kusů   (může být větší počet kusů, podle vaší potřeby)


Příklady skutečné velikosti prodávaných azalek prodávaných podle jména kultivaru. Ve velikostech prodávaných rostlin jsou ale velké rozdíly podle jednotlivých kultivarů. Některé jsou vyloženě zakrslejší (např. kultivar MELINA, WHITE ROSEBUD, HARU NO SONO a další), zase jiné jsou bujné a vyšší již od sazenic (PROFESOR JERŠOV, ENZET LILIENSTEIN, LEDICANENSE atd.). Viz vždy popisek u jednotlivých kultivartů. Následující obrázky jsou příklady několika azalek v prodejní velikosti i našich pěstovaných azalek pro prodej. Všechny tyto azalky na 100 % bohatě kvetou již následující rok po výsadbě !!

 

        

 azalky (rhododendron obtusum):

Při osobním nákupu azalek podle jména kultivaru vyžadujeme vždy objednávku těchto azalek zaslanou předem. Při osobním výběru azalek na zahradě není na rychlý výběr podle jména čas a zbytečně zdržujeme vás a nás to stojí také spoustu času. Prodej rostlin podle předem zaslané objednávky je daleko pohodlnější pro vás i pro nás, hlavně když se jedná o větší počet  určených rostlin. Podle objednávky vám všechny prodejné rostliny kompletně připravíme a označíme jmenovkami. Vám potom zašleme SMS zprávu o celkové ceně rostlin s údaji pro platbu.AGHADIR      cena : 43.-Kč
je to kompaktní, huňatý, stálezelený keř s malými, oválnými, lesklými, tmavě zelenými listy a hvězdicovitými, jasně červenými až cihlově červenými květy od pozdního jara do léta, výška do 50 cm, nádherý kultivar, nenamrzá, doporučujeme!

 
ALINA       cena : 43.-Kč
nová azalka s lososově růžovými, plnými květy, v době květu je celá rostlina doslova obalená květy, žádné listy nejsou vidět, maximálně kompaktní vzrůst do asi 50cm, krásná, odolná a mrazuvzdorná, je to opravdu vynikající kultivar!
 
AMOENA      cena : 43.-Kč
purpurově růžovofialové květy, které téměř pokrývají celý keř během dubna a května, stálezelené listy, výška až 60cm, odolná a mrazuvzdorná
 
ANITA       cena : 43.-Kč
nádherný kultivar s plným sytě červeným květem, vyniká mezi azalkami ve výsadbě!, každý rok nasazuje maximální množství perfektních květů, roste velmi pomalu do 35-45cm, vysoká odolnost v našich klimatických podmínkách! 
 
ANOUK       cena : 43.-Kč
extra velké, zvláštní překrásné sytě červenorůžové květy, v době květu velmi nápadná - takový tvar a barvu květů nemá žádná jiná azalka, doporučujeme! 
 

BEETHOVEN       cena : 43.-Kč
hustá stálezelená azalka s malými tmavě zelenými listy, nachové květy s tmavou skvrnou a jemně zvlněnými okraji, je to kompaktně rostoucí keř

  

  BLAAUW'S PINK      cena : 43.-Kč
stálezelený keř s perrfektními lososově růžovými poloplnými květy se světlejším stínováním a tmavší skvrnou ve středu, velmi dobře roste v nádobách, je to velmi otužilý Kurume hybrid, kvete na začátku května, vynikající krásná barva květů, doporučujeme!!!

 
BLUE DANUBE       cena : 43.-Kč
azalka s fialovým velikým květem s červenou kresbou uvnitř, kvete konec května do poloviny června, dorůstá do 50 - 60 cm, velmi odolná mrazuvzdorná a krásná ros
tlina, doporučujeme pro každou zahradu!
 
CAMELIA       cena : 43.-Kč
sytě růžový poloplný květ, s výškou do 50cm, je to perfektní, mrazuvzdorná, přenádherná odrůda, kvete každoročně obrovským množstvím květů, neměla by nikomu na zahradě chybět!

 

CAROLINA        cena : 43.-Kč
fantastická azalka s dvoubarevným květem – tmavě růžová se světle růžovou až bílou, výška 50 - 60 cm, jedna z opravdových perel mezi naší výsadbou azalek, zatím u nás naprosto odolná a bezpropblémová
 
CONVERSATION PIECE       cena : 43.-Kč
patří do rodiny Robin Hill azalek, které jsou známé svými obrovskými velkými květy na nízkých a otužilých rostlinách, velikost květů může být až 10cm v průměru, barva květů je od tmavě růžové až do téměř bílé s tmavě růžovou kresbou (na jedné rostlině jsou různobarevné květy s různou kresbou!, některé květy jsou napůl melírované a napůl jednobarevné, třeba tmavě růžové, prostě neuvěřitelné kombinace vzorů a barev), jedna z našich nejkrásnějších a nejzajímavějších azalek!!
 
ČERVENÁ LHOTA       cena : 43.-Kč
Průhonický výpěstek (semenáč odrůdy 'Allotria'), vzrůst široce keřovitý, výška v 10-ti letech 50 cm, šířka 45 cm, podzimní zbarvení listů je oranžovočervené, květ jednoduchý sytě růžovočervené barvy se sytě červenou kresbou, doba kvetení střední (květen)
 

DOROTHY HAYDEN        cena : 43.-Kč
květy čistě bílé s žlutozelenou skvrnou v V nebo VI, květy jsou obrovské, jednoduché, listy jsou lesklé a tmavě zelené - neopadavé, výška do 50 cm, nádherný bílý kukltivar!

 

ENZET LILIENSTEIN       cena : 43.-Kč
široce rozložitý polokulovitý stálezelený keř s kožovitými listy, bohaté květenství s fialovými květy s tmavou kresbou, velké 4,8 - 6 cm, naprosto mrazuvzdorný, výška do 50-60cm, šířka do 100cm, vynikající azalka s nedostižnou, tmavě fialovou barvou květů, mrazuvzdorná!

 
ENZET WILDENSTEIN       cena : 43.-Kč
rozložitý polokulovitý stálezelený keř se sytě zelenými listy, bohaté květenství s červenými květy, květy až 4,8 - 6 cm v průměru, mrazuvzdorný, výška do 50-60cm, šířka do 100cm
 
ENZET SCHRAMSTEIN        cena : 43.-Kč
stálezelená japonská azalka s velmi atraktivními a velmi bohatými poloplnými světle růžovofialovými květy, jsou poměrně veliké, dosahují 4 – 5 cm v průměru, kvetou od poloviny května do začátku června, sytě zelené listy v tuhých zimách částečně opadávají, roste pomalu do polokulovitého tvaru, v 10 letech dosahuje okolo 50 m výšky a o trochu větší šířky, plně mrazuvzdorná 
 
ESTRELLA       cena : 43.-Kč
zářivě oranžovočervené květy této azalky lze jen těžko překonat co do intenzity, má jedinečný barevný tón květů a svěže zelený krásný list, který většinou dobře drží na rostlině i v zimě, má kompaktní polštářový vzrůst - po 10. letech výška pouhých 30 cm, je to celkově přenádherný kultivar, který nenamrzá a zdobí zahradu v každé době, doporučujeme Estrellu do každé výsadby, nikdy nezklame'!
 
FREI        cena : 43.-Kč
azalka s krásným růžově červeným, velmi bohatým květem, sytě zelený list, po hodně letech doroste do výšky 50 cm, je to nádherný a málo známý, ale velmi ceněný kultivar!
 
FRIDOLINE       cena : 43.-Kč
květy jsou zářivě ohnivě červené s jemným vínovým tečkováním, list jasně zelený, tvoří kompaktní keř do 50 - 60 cm výšky, je plně mrazuvzdorná
 
Geisha Purple       cena : 43.-Kč
je stálezelený nebo poloopadavý keř s něžně růžovofialovými květy, kvete velmi bohatě každý rok, dorůstá cca 50-60cm do výšky i šířky, odolná a nenamrzající rostlina!
 
GIRARD’S FUCHSIA      cena : 43.-Kč
nádherná azalka s nevídaným barevným odstínem květů - je to jasně fuchsiově červenofialová barva, u azalek jedinečná, je celkově odolná a mrazuvzdorná, výška asi do 50 - 60cm
 

HANS SCHOLL       cena : 43.-Kč
nádherný jednoduchý fialovorůžový květ s karmínovou kresbou uvnitř, velikost květu 5cm, načervenalé olistění na podzim, výška po 10. letech asi 50cm, šířka 80c
m, vysoce mrazuvzdorný (do -24 ° C) a odolný kultivar, který opravdu doporučujeme!.

 
HOT SHOT       cena : 43.-Kč
japonská azalka se zelenými listy, někdy s načervenalým nádechem a stříbřitě bílými chloupky, květy svítivě červené s oranžovým nádechem o Ø květu 5 cm, kvete po 10.květnu, dobrá zimovzdornost, kulovitý vzrůst - po 10. letech asi 45 cm výška a 55 cm šířka, vynikající kultivar s nevídanou barvou květů!
 
HOT SHOT VARIEGATA       cena : 43.-Kč
stejná jako HOT SHOT, ale se zelenobíle melírovanými listy, květy svítivě červené s nádechem do oranžové o Ø květu až 5 cm, kvete po 10.5., dobrá zimovzdornost, kulovitý vzrůst - po 10. letech asi 45 cm výška a 55 cm šířka
 
IZUMI-NO-MAI         cena : 43.-Kč
jedinečná překrásná hybridní kurume azalka s červenorůžovým květem s bílým srdcem, hustý nízký vzrůst, mrazuvzdorná a odolná, je vynikající pro výrobu bonsají, doporučujeme ji do výsadby azalek i mezi vřesovištní rostliny!
 
JENNY IN        cena : 43.-Kč
červená perfektní azalka s nízkým a velmi stěsnaným vzrůstem, max výška do 40cm, vysoce odolná a mrazuvzdorná, každoročně vykvétá maximálním množstvím fantastických červených květů, žádný rok nezklame, doporučujeme !!!
 
JOHANNA       cena : 43.-Kč
'Johanna' je kompaktní, stálezelený keř 50-60cm vysoký (po 10. letech dorůstá zhruba do výšky 100 cm) s malými lesklými, tmavě zelenými listy a karmínově-červenými květy v květnu, vysoká mrazuvzdornost.
 
KAROLINA SVĚTLÁ        cena : 43.-Kč
novinka z Průhonic, kříženec ‘Schneeglanz’ × ‘Ledikanense’, nižšího vzrůstu, zimovzdorný, květ je velký, průměr 6-7 cm, světle růžově purpurový s velkou hnědočervenou kresbou
 
KERMESINA ROSE       cena : 43.-Kč
nižší kompaktní vzrůst s drobnějším dvoubarevným růžovým květem s bílým lemem, za 10 roků jen asi 40 cm vysoká, 90 cm široká, fantastická azalka s nevídanými nádhernými květy, je odolná a plně mrazuvzdorná, v době květu je to opravdová barevná záplava!
 
KROMĚŘÍŽ       cena : 43.-Kč
výchozí křížení v Průhonicích: ‘Diamant Rot’ × ‘Profesor Jeršov’, keř široce keřovitý, kompaktní, výška v 10-ti letech 65 cm, šířka 65 cm, podzimní zbarvení listů je vínové až hnědočervené, květy mají barvu kardinálské červené, jsou 3-4 cm široké, doba kvetení střední (první polovina května), nenamrzá!
 
LABE       cena : 43.-Kč
nádherný růžově červený květ, poloopadavý sytě zelený list, výška do 50 - 60 cm, je to starší dokonalá česká odrůda, velice odolná a naprosto mrazuvzdorná!
 
LEDIFOLIA       cena : 43.-Kč
stálezelená azalka s velkými bílými květy v květnu, výška dospělé rostliny po 10. letech asi 60 x 80cm, doporučujeme tuto azalku pro fantastický bílý květ a pro naprostou odolnost!

LEDICANENSE        cena : 43.-Kč
stálezelená, asi 50–60 cm vysoká a stejně tak široká, listy 2–5 cm dlouhé; obrovské lilákové fialově růžové květy s tmavými tečkami v květnu, výška i šířka 50-60cm, po letech potom do 125cm výška i šířka, malé zelené listy 2-5cm, je plně mrazuvzdorná a odolná, doporučujeme - je to nádherná azalka s překrásnými květy!
 
LITTLE RED       cena : 43.-Kč
kompaktní až zakrslá varieta japonské azalky, květy jsou sytě červené, mají 3-4 cm v průměru, objevují se v půlce května, listy zelené a velmi lesklé, výška po letech asi 45cm, je vysoce odolná a mrazuvzdorná, vynikající odrůda s
každoroční neuvěřitelnou obrovskou násadou květů!!!, dá se velmi dobře stříhat a zakracovat v době těsně po odkvětu - rychle obrůstá i ze staršího dřeva, doporučujeme !!!
 
LUZI        cena : 43.-Kč
nádherné čistě bílé květy o průměru až 7 cm, výška asi do 50cm výšky, má vysokou zimní otužilost, další z nádherných bílých azalek do sbírky!
 
LYSANDER       cena : 43.-Kč
perfektní azalka s květy cihlově červenými až pomerančovými, roste do 50 - 60cm vysokého keře, list zelený ale přes zimu nádherně vínově červený a okrasný!!, vysoce mrazuvzdorný, velmi pěkný kultivar, doporučujeme!
 
MADAME ALBERT VAN HECKE       cena : 43.-Kč
svítivě růžové květy, s tmavším středem, průměr jednotlivých květů 3.5-4 cm, velmi bohaté kvetení, raně kvetoucí azalka, po 10. letech asi 60 cm vysoká, 90 cm široká, dobrá mrazuvzdornost do -24 ° C, doporučujeme jako osvědčený a krásný kultivar s nedostižně nádhernou růžovou barvou květů!
 
mAlá skála       cena : 43.-Kč
Průhonický výpěstek (křížení: 'Diamant Purpur' x 'Ledikanense'), zakrslá odrůda, hustě kompaktní, výška v 10-ti letech 30 cm, šířka 60 cm, podzimní zbarvení listů je rumělkové až hnědočervené, květ je středně velký až velký, jednoduchý, barva purpurová s výraznou tmavě červenofialovou kresbou, doba kvetení raná až střední, konec dubna až polovina května, dobře mrazuvzdorná.
 
mARIE PODVALOVÁ       cena : 43.-Kč
výpěstek z Průhonic: křížení azalek Otava a Schneeglanz, azalka je vysokého vzrůstu, zimovzdorná, květ je velký, průměr 5 cm, růžově purpurový s velkou purpurově hnědou intenzivní kresbou, okraje květu jsou silně zvlněné, velmi bohatě kvete, raná doba kvetení
 
MARTHA HITCHCOCK       cena : 43.-Kč
květ obrovský bílý se širokými purpurově červeno-fialovými okraji a purpurově červenými skvrnami, mladé rostliny často vytvářejí jen jednobarevné červenavě fialové květy, až v dalších letech se začnou objevovat tyto nádherné dvoubarevné květy, výška rostliny 60 - 80 cm, u nás naprosto odolná!
 
MIMI        cena : 43.-Kč
nádherné, sytě růžové, obrovské květy, zelený list, výška od 50 cm do 70 cm, fantastický výpěstek, nenamrzá!
 
Moederkensdag      cena : 43.-Kč
fantastická azalka s tmavě rudým květem, stálezelený nízký keř s listy drobnými tuhými tmavě zelenými a květy sytě rudými o průměru 3 – 4 cm, jedna z nejpěknějších tmavě červených azalek!!, vynikající skvost ve výsadbě, je naprosto odolná a nenamrzající a můžeme ji směle doporučit pro výsadby!!!
 
MORAVA        cena : 43.-Kč
azalka z Českého šlechtění, má velice kompaktní až polštářový vzrůst, po 10 letech doroste pouze do 40 cm výšky a 50 cm šířky, list zelený, asi 2 cm dlouhý, kvete bohatě v polovině května menšími oranžovo-červenými květy s tmavší kresbou, mrazuvzdorný kultivar
 
NANCY of ROBIN HILL        cena : 43.-Kč
NOVINKA - azalka s velikými
plnými květy, barvy světle purpurově růžové s malými červenými skvrnami, velmi hustá a nízká rostlina, nádherné a nevídané květy!!
 
NORIKO       cena : 43.-Kč
velmi bohatě kvetoucí odrůda, krásné tmavě červené, poloplné květy, průměr jednotlivých květů 3-3,5cm, kvete od 20.5., podzimní listy s bronzovým nádechem, v 10. letech asi 60 cm výšky a 90 cm šířky, mrazuvzdorná
 
NOVA STAR        cena : 43.-Kč
plnokvětá novinka se sytě růžovým, zářivým květem, zelený list, kompaktní nižší vzrůst, každoročně bývá obalená květy tak, že nejsou vidět ani listy, dorůstá asi do 50 - 60cm , odolná a nenamrzající, vhodná do každé výsadby v zahradách!
 
NUCCIO'S LUCKY CHARM       cena : 43.-Kč
jedna z nejpěknějších a nejpozději kvetoucích azalek s velikými,
nádherně starorůžovými květy, první poupata se otevírají až v prvních opravdu horkých dnech druhé poloviny června a dokáží nakvétat po dlouhé 4 týdny, kvete až dlouho do července když jsou již ostatní azalky  dávno a dávno odkvetlé,výška jen do 40-50cm, je to dna z azalek Satsuki, které vznikly křížením rododendronu indicum a rododendronu tamurae, fantastický výpěstek s každoroční neuvěřitelnou násadou květů, tuto fantastickou nízkou azalku každému doporučujeme, nenamrzá a udělá každoroční "parádu" na každé zahradě
 
NUCCIO'S WILD CHERRY       cena : 43.-Kč
nádherný kultivar azalky Satsuki s velmi pozdní dobou květu (květy nakvétají postupně od konce května až daleko do července), výška 40-50cm, má veliké květy sytě třešňové barvy s jemným vínovým tečkováním, opět kvete v době kdy ostatní azalky jsou již dávno odkvetlé a pouze zelené, má nádherné, obrovské a jedinečně červené květy, DOPORUČUJEME !
 
OPOČNO       cena : 43.-Kč
NOVINKA z Průhonic, křížení: ‘Kermesina’ × ‘Blanice’ vzrůst široce keřovitý, velmi kompaktní, výška v 10-ti letech 30 cm, šířka 70 cm, výborně drží listy přes zimu a dosud bez mrazových poškození, podzimní zbarvení listů je žlutozelené až žlutooranžové, květ jednoduchý růžový, tmavě červená kresba, doba kvetení v první polovina května,
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!.
 
OTAVA       cena : 43.-Kč
světle fialové květy 4.6-5.2 cm veliké, kvete od poloviny května, listy podlouhlé, vejčité, matně zelené, keř roste hustě a kompaktně, za 10. roků výška asi 60 cm, a 90 cm šířka, mrazuvzdorný kultivar
 
PAVLA KYTLICOVÁ       cena : 43.-Kč
původ křížení: Kermesina × Ledikanense (Průhonice), střední vzrůst, zimovzdorný, květ je střední, průměr 4 – 4,5 cm, čistě bílý, s čárkovitou kresbou, doba kvetení je středně pozdní, velmi odolná a mrazuvzdorná azalka.
 
PEGGY ANN         cena : 43.-Kč
velké (až 5 cm) dvojité bílé květy s hlubokými sytě růžovými okraji, kvete o něco později - v květnu až červnu a má kompaktní a hustý vzrůst do 60 cm, půda humózní, mírně kyselá s dostatkem živin a vláhy - ideální je směs hrabanky s rašelinou a pískem, mrazuvzdorný nádherný kultivar
 
PERFECTION        cena : 43.-Kč
červenofialový květ, lesklé olivově zelené listy, do 50cm, vynikající, naprosto odolná a mrazuvzdorná azalka!
 
PICCOLORI       cena : 43.-Kč
krásná růžově kvetoucí azalka s poloplnými nádhernými květy, výška do 50 - 60cm, odolná nádherná rostlina, osobně ji doporučujeme do každé výsadby azalek!!!
 
PINK RAIN        cena : 43.-Kč
azalka která dělá čest svému jménu - je to opravdový "růžový déšť", vykvétá v polovině května nádherně růžovými květy v takovém množství, že téměř nejsou vidět listy, kvete dlouho - až 4 týdny v plném nasazení, je celkově drobnějšího vzrůstu, roste kompaktně do výšky asi 40cm, nic není nádhernější než takováto azalka v plném květu, doporučujeme ji do každé výsadby azalek, ale i mezi vřesy a vřesovce (nízký a hustý vzrůst)
 
PLEASANT WHITE        cena : 43.-Kč
velké, lehce vonící bílé květy se zeleným tónem v hrdle, nízký hustý keř do 45cm výšky, nádherná rostlina s nádhernými květy!!
 
PROFESOR JERŠOV       cena : 43.-Kč
jeden ze starších a stále vysoce ceněných odolných kultivarů z Průhonic, má svítivě červené květy, vyšší, volnější keř do 60 - 100cm, je to výtečný, naprosto mrazuvzdorný výpěstek!
 
PRŮHONICE        cena : 43.-Kč
perfektní nová azalka z Průhonic (křížení: 'Ledikanense' x 'Schneeglanz'), vzrůst široce keřovitý, středně hustý, výška v 10-ti letech 80 cm, šířka 70 cm, podzimní zbarvení listů je oranžovočervené, vínové až bronzové, květ obrovský fialový s kombinovanou silnou červenofialovou kresbou,doba kvetení střední (květen),
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!
 
PURPLE SPLENDOUR       cena : 43.-Kč
japonská azalka do 100cm výšky a stejně široká, listy malé, 2-5 cm dlouhé, květy tmavě fialovopurpurové s lehce zvlněnými konci okvětních plátků a vínově tečkovaným jazykem, kvete většin
ou velmi bohatě od konce dubna až do konce května, listy jsou středně zelené, drobné podlouhlé, tento druh si zachovává většinu listů přes zimu, nádherná a naprosto mrazuvzdorná azalka!
 
RADJA        cena : 43.-Kč            
pomalu rostoucí, perfektní, stálezelený, někdy poloopadavý keřík, v V až VI vykvétá barevnou záplavou široce zvonkových sytě oranžově (cihlově) červených květů, výška do 50 cm a až 100cm šířky, Radja je nádherný lososově červený, odolný a mrazuvzdorný kultivar, doporučujme!
 
RANI        cena : 43.-Kč
fantastický nový kultivar japonské azalky s nižším, kompaktním vzrůstem a s lesklými, sytě tmavě zelenými listy, květy jsou neuvěřitelně tmavě rudě červené a plné, pro svoji barvu se ani nedají pořádně vyfotit, vždy je na fotkách pořádné přepálení, foceno na jaře 2019, další z nejhezčích tmavě červených, nádherných a pozdně kvetoucích azalek!!
 
REX       cena : 43.-Kč
perfektní novinka s cihlově červenými květy, výška do 50cm, je velmi odolná a nenamrzá!, doporučujeme pro nenapodobitelnou barvu květů i pro obrovské nasazení květů každou sezónu!!!, pomalu přirůstá do 40-45cm
 
ROSALBA        cena : 43.-Kč
v dubnu-květnu vykvétá barevnou záplavou nádherných bílých květů s růžovým lemováním, nižší vzrůst - velmi pomalu dorůstá do výšky cca 40 cm, mrazuvzdorný, nádherný kultivar!!
 
ROYAL PINK        cena : 43.-Kč
jedna z nejkrásnějších
stálezelených plnokvětých azalek, má velmi velké, dvojité květy jasně růžové barvy, 8 až 9 cm v průměru, výška rostliny je 50 - 60cm, list je lesklý, sytě zelený, podlouhlý a prakticky neopadavý, je vysoce mrazuvzdorná, nenáchylná kžloutnutí listůkoncem května je tato azalka doslova zaplavena množstvím květů, které téměř úplně pokrývají listy, doporučujeme ji do každé výsadby azalek, vždy udělá obrovský dojem!
 
SHOKA       cena : 43.-Kč
obrovské bílorůžové květy s výrazně purpurově růžovým tečkováním, některé s růžovými proužky, vykvétá v květnu a kvete až do června, tvoří hustý a kompaktní keřík do 30 - 40cm výšky, nádherný kultivar!
 
Stewartstonian       cena : 43.-Kč
stálezelená azalka s červenými květy, vytváří husté středně velké keře, po 10. letech obvykle bývají až 80cm vysoké a do 100cm šířky, má lesklé tmavě zelené listy, v zimě se vybarvují do červeno-čokoládové barvy,
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!
 
TORNELLA        cena : 43.-Kč
stálezelený keř s polokulovým vzrůstem, poloplné nebo jednoduché karmínové květy s tmavším středem, dorůstá do 60cm výšky a 80cm šířky, každoročně je doslova obalená květy, listy v té době úplně zanikají, naprosto mrazuvzdorná a odolná!, u nás je to jedna z nejstarších azalek (asi 30 roků) co máme ve výsadbě a dorostla zatím jen do výšky 50cm
 
VELKÁ MORAVA       cena : 43.-Kč
průhonické křížení azalek Schneeglanz × Morava, rostlina je široce keřovitá, kompaktní, výška v 10 ti letech asi 60 cm, šířka 60 cm, květ je jednoduchý, světle (lososově) červený, doba kvetení střední (květen), odolná a nenamrzající, fantastická azalka!
 
VUYK'S SCARLET       cena : 43.-Kč
stálezelená azalka s hojnými velkými třešňově červenými jednoduchými květy v průběhu května., po 10 letech výška do 60cm, toleruje plné slunce, mrazuvzdorná, je vynikající pro pěstování v nádobách i na bonzaje
 
VERBANIA       cena : 43.-Kč
jedná se o překrásný kultivar s dvoubarevnými květy, hrdlo květu je čistě bílé a okraj má lososově růžový lem. květy Jsou středně velké, s dvojí sadou okvětních plátků,  keř je v květu až 3 týdny. roste pomalu a tvoří menší keř. vysoká mrazuvzdornost - až do -23°C.
 
WHITE ROSEBUD       cena : 43.-Kč
azalka s bílým plným fantastickým květem
v dubnu a květnu, květy jsou ve velikém množství po celém stálezeleném keři, jsou velmi plné - vypadají spíše jako růže než azalky, pupeny jsou také bílé a vypadají také jako pupeny bílé růže
 
WINSOME        cena : 43.-Kč
keřík se zvonkovitými tmavě růžovými, jednoduchými květy, kvete IV-V, list neopadavý, kožovitý, výška do100cm (po hodně letech, je odolný a nenamrzající
 
sp.2       cena : 43.-Kč
bílá s růžovým nádechem a výraznými tmavšími tečkami
 
SP. 4        cena : 43.-Kč
fantastická azalka s mini vzrůstem a s velikými bílými květy, po letech doroste jen do 40cm výšky, každoročně kvete obrovským množstvím těchto bílých nádherných květů, vždy vytvoří jedinečnou bílou "kouli" kde není prakticky vidět žádný list, je odolná a nenamrzá!
 
sp. 5       cena : 43.-Kč
azalka s absolutně plnými růžovými květy, do 40-50 cm výšky, zatím nikdy nenamrzla a vždy se na jaře předvedla v plné parádě!
 
sp.13        cena : 43.-Kč
 nádherné plné, fantasticky čistě bílé květy, nízký a kompaktní vzrůst, vždy kvete úplně maximálně, po hodně letech snad doroste do výšky 40 - 45cm, je to další vynikající odrůda do každičké výsadny azalek i mezi vřesovištní rostliny apod.
 
sp.18       cena : 43.-Kč
jedinečné růžové plné květy velké až 5cm cm, kvete od konce května do poloviny června, roste pomalu a v 10 letech má cca 45 cm na výšku, drobné tmavě zelené listy téměř neopadávají, nenahraditelná do okrajů výsadeb azalek, nenamrzá, FANTASTICKÝ KULTIVAR !

 

 
sp.19        cena : 43.-Kč
krásná nízká azalka s ohromnými velikými "okatými" květy purpurově fialové barvy s temný fialovým flekem na horním plátku, celá azalka po letech je max 30cm vysoká a roste spíše do šířky, velikost květů 5-6cm
 
sp.28       cena : 43.-Kč
vytváří keře s velmi hustým a kompaktním vzrůstem, se záplavou čistě růžových květů koncem května, list zelený a naprosto neopadavý, výška po letech do 50cm, mrazuvzdorná vynikající azalka!
 
sp. 33        cena : 43.-Kč
fantastická azalka s plným růžovým květem, má schopnost kvést i dvakrát ve stejném roce, takže si ji můžete vychutnat po dobu až 5 měsíců, má ráda plné slunce nebo částečný stín, vlhčí kyselou půdu bohatou na humus, kvete: duben až květen, a pak opět v červenci až září, je plně otužilá, po letech výška 50-70 cm
 
 
p.32        cena : 43.-Kč
nádherná azalka s růžovo-fialovo-bílým květem, velmi bohatě každoročně kvete, tvoří nízký a hustý keřík, po letech snad dosáhne 50cm, jedna z nejzajímavějších a nejvíc oceňovaných kultivarů
 
 

sp.34        cena : 43.-Kč
nový kultivar s neuvěřitelně dlouhou dobou kvetení, kvetení trvá 4-6 týdnů na jaře a pak dalších 12-16 týdnů v létě a na podzim, květy jsou purpurově fialové až purpurově rudé, veliké, plné, výška do 50 - 70 cm (po hodně letech)

 
sp. 35         cena : 43.-Kč
azalka s jasně bílým květem, má schopnost kvést i dvakrát ve stejném roce, takže si ji můžete vychutnat po dobu až 5 měsíců, má ráda plné slunce nebo částečný stín, vlhčí kyselou půdu bohatou na humus, kvete: duben až květen, a pak opět v červenci až září, je plně otužilá, po letech výška 50-70 cm
 
sp. 36        cena : 43.-Kč
NOVINKA vhodná i jako  náhrada za problematický buxus, který trpí na zavíječe buxusového, je to hustě a pomalu rostoucí keřík do 40-50 cm výšky, s květy sytě růžové barvy od května, květy vydrží až 4 týdny, listy jsou drobné, pevné, zelené (jako u buxusu), je vhodný na živé ploty, plůtky a i do malých zahrádek pro pěstování v nádobách, místo na slunci či polostínu, chce živnou, propustnou, mírně vlhkou kyselou zeminu, výborně jako buxus také snáší jstřih, nejlépe ihned po odkvětu!
 
sp. 37       cena : 43.-Kč
azalka se sytě růžovým až s korálově červeným květem s bílými okraji, kvete až dvakrát ve stejném roce, takže si ji můžete vychutnat po dlouhou dobu až několika měsíců, má ráda plné slunce nebo částečný stín, vlhčí kyselou půdu bohatou na humus, kvete: duben až květen, a pak opět v červenci až říjen, je plně otužilá, po letech výška 50-70 cm
 
sp. 38         cena : 43.-Kč
plnokvětá azalka s tmavě červeným květem, zdobeným tmavými tečkami, kvete až dvakrát ve stejném roce, takže si ji můžete vychutnat po dlouhou dobu až několika měsíců, má ráda plné slunce nebo částečný stín, vlhčí kyselou půdu bohatou na humus, kvete: duben až květen, a pak opět v červenci až říjen, je plně otužilá, po letech výška 50-70 cm
 
sp. 41       cena : 43.-Kč
lososově růžové, poloplné květy, velmi bohatě kvete od dubna do května, výška i šířka po letech do 70 cm, mrazuvzdornost do - 27 st.C,
 
 
sp. 42        cena : 43.-Kč
plnokvěté veliké  růžové květy s červeným středem a jasně bílým okrajem, pozdní období květu: až od 26. května do 11. června, zimovzdornost je dobrá až do -26 °C, vyroste do 60 cm výšky při šířce 90 cm
 
sp.43       cena : 43.-Kč
vynikající kultivar s růžovo-červeno-bílými plnými květy, okvětní plátky podlouhlé a zašpičatělé, mají bílý lem a zářivě růžový vnitřek s karmínově červeným až purpurovým tečkováním, kvete velmi bohatě, od poloviny května na 2 až 3 týdny, neopadavé listy jsou podélně elipčité a tmavě zelené, místo slunečné až polo-stinné, půda kyselá, aplikace specielních "rhododendronových" hnojiv zajišťuje odpovídající hodnotu pH v rozmezí 4-5,5, tato azalka roste hustě široce rozvětveně, je pouze 40 cm vysoká a až 60 cm široká, doporučujeme ji jako zářivou perlu do azalkové výsadby!!